Skip to main content

Blog

Substancje wspomagające erekcję – którą wybrać?

Chociaż o zaburzeniach erekcji najczęściej nie mówi się głośno, problemy ze wzwodem – takie jak brak wzwodu czy nieumiejętność utrzymania erekcji – są rzeczą powszechną. Szacuje się, że nawet 50% mężczyzn między czterdziestym a siedemdziesiątym rokiem życia może zmagać się z zaburzeniami sprawności seksualnej. Przyczyny impotencji mogą być różne, dlatego obserwując u siebie powtarzający się brak wzwodu, trzeba udać się na konsultację do lekarza. Często jednak stosuje się rozwiązanie doczesne, czyli lek zawierający syldenafil lub tadalafil. Na którą substancję lepiej postawić? Odpowiedzi udzielamy w poniższym artykule.

Problemy ze wzwodem i erekcją po 30. – poznaj przyczyny

Chociaż najwięcej testosteronu w męskim organizmie znajduje się między 20. a 30. rokiem życia, badania pokazują, że mężczyźni największą ochotę na seks utrzymują jeszcze przez kilka lat, do 35. roku życia. Problem pojawia się wtedy, gdy mężczyzna, mimo dużych chęci na współżycie z partnerką, nie jest w stanie osiągnąć erekcji. Wbrew powszechnemu przekonaniu, impotencja nie jest problemem tylko seniorów, a problemy ze wzwodem po 30. powinny być tak samo – a być może nawet bardziej – niepokojące, niż w przypadku starszych panów. Jakie mogą być przyczyny impotencji u 30-latka? Odpowiedzi udzielamy w artykule.

Problemy ze wzwodem i erekcją po 40. – poznaj przyczyny i jak sobie z tym poradzić

Problemy z erekcją, takie jak całkowity lub częściowy brak wzwodu oraz niemożność utrzymania erekcji powszechnie utożsamiane są niemal wyłącznie ze starszymi mężczyznami. Impotencja i problemy z wytryskiem u młodszych panów, choć są tematem tabu, występują częściej, niż można by podejrzewać. Skąd zatem najczęściej biorą się problemy z erekcją po 40. roku życia? I w jaki sposób można sobie z nimi poradzić? Odpowiedzi między innymi na te pytania znajdziesz w poniższym artykule.

Czy brak wzwodu może występować z winy partnerki – czy relacje mają wpływ na erekcję?

Chociaż o zaburzeniach wzwodu najczęściej nie mówi się głośno, problem istnieje – w dodatku jest bardzo powszechny. Specjaliści alarmują, że choć faktycznie prawdopodobieństwa wystąpienia impotencji zwiększa się wraz z wiekiem, starszy wiek nie jest z nią bezwzględnie związany, a z problemem zmagają się także mężczyźni trzydziesto-, a nawet dwudziestoletni. Panowie, którzy obserwują u siebie impotencję, często zastanawiają się, z czego ona wynika. Czy brak wzwodu przy kobiecie może występować z jej winy? Na to pytanie odpowiadamy w poniższym artykule.

Do jakiego wieku mężczyzna jest sprawny seksualnie i może współżyć?

Sprawność erekcyjna jest jedną z najważniejszych zdolności w oczach wielu mężczyzn. Nic więc dziwnego, że moment, w którym penis coraz częściej zaczyna odmawiać posłuszeństwa, jest przez panów odbierany jako zamknięcie pewnego etapu w życiu. Powszechnie uważa się, że impotencja to problem, z którym zmagają się niemal wyłącznie seniorzy. Ale czy faktycznie tak jest? Poniżej odpowiadamy na pytanie, do jakiego wieku mężczyzna jest sprawny seksualnie i co w ogóle wpływa na sprawność erekcyjną.

Jak urozmaicić seks i życie łóżkowe – praktyczne sposoby

Jesteś w szczęśliwym związku, dobrze dogadujesz się z partnerką i regularnie uprawiacie seks, ale masz wrażenie, że mimo pozornej stabilizacji w Waszym życiu erotycznym czegoś brakuje? Rutyna w sypialni to największy wróg każdego związku, a konsekwencje seksualnych frustracji mogą być widoczne nie tylko w sypialni, ale także w codziennym życiu i relacji z drugą połówką. Warto zatem wiedzieć, jak urozmaicić seks i sprawić, by sypialnia na nowo zapłonęła gorącym ogniem miłości! Oto praktyczne sposoby na urozmaicenie seksu w związku.

Jak rozpoznać podniecenie u kobiet i mężczyzn?

Przyspieszone tętno, ekscytacja i dziwne uczucie mrowienia w brzuchu… chociaż podniecenie czasem trudno jest opisać, łatwo wyczuć, kiedy ma się z nim do czynienia. Jednak stwierdzenie tego, czy druga osoba także odczuwa podniecenie seksualne, nie jest już takie proste. Na co w takim razie powinien zwracać uwagę mężczyzna, by rozpoznać podniecenie u kobiety, a jakie są oznaki męskiego podniecenia, które nie powinny umknąć czujnemu kobiecemu oku? Między innymi na te pytania odpowiadamy w poniższym artykule.

Zaburzenia erekcji podczas stosunku – powody i sposoby na leczenie

Romantyczna kolacja z partnerką, wyjście do kina, powrót do domu, sypialnia, gra wstępna przy zmysłowej muzyce… Wygląda na to, że Wasz wieczór układa się perfekcyjnie, a jego zwieńczeniem będzie udany, namiętny seks. Okazuje się jednak, że wcale tak nie będzie, bo choć na początku wszystko wydaje się być w jak najlepszym porządku, w trakcie stosunku Twój penis opada. Cały nastrój w jednej chwili ulatuje, partnerka jest zdezorientowana, a Tobie jest wstyd. Czemu facetowi opada podczas stosunku? I jak poradzić sobie z tym problemem? Przekonaj się!

Nie czuję podniecenia i pociągu seksualnego do partnera – co teraz?

Chociaż seks nie jest niezbędny dla udanego, szczęśliwego związku, niewątpliwie w wielu przypadkach faktycznie jest jego ważną częścią. To właśnie dlatego wszelkiego rodzaju zaburzenia i dolegliwości związane z seksualnością mogą prowadzić do pogorszenia sią jakości współżycia, a także odbijać się na samopoczuciu obojga partnerów, a nawet – prowadzić do konfliktów i zaburzenia relacji między nimi. Co w takim razie należy zrobić, gdy jedna z osób w związku nie czuje podniecenia do partnera lub zaczyna zauważać u siebie brak popędu seksualnego? Między innymi o tym mówimy w poniższym artykule.